УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Діяльність » звіти » Уряд та ЄБРР затвердили план заходів Укравтодору з протидії корупції

Уряд та ЄБРР затвердили план заходів Укравтодору з протидії корупції

6 жовтня 2021 року План заходів Укравтодору з протидії корупції було схвалено Керівним комітетом високого рівня з питань впровадження Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо запобігання корупції та сприяння прозорому та ефективному управлінню в державному секторі.

Заходи передбачені Планом допоможуть зробити роботу агентства прозорішою та ефективнішою. Багато зусиль спрямовуються на ІТ-інструменти для управління дорожнім господарством та налагодження внутрішньої комунікації. По суті йдеться про інституціоналізацію запроваджених реформ, які є кращим способом попередження і боротьби з корупцією.

Укравтодор – перша державна установа, яка втілює антикорупційну програму в Україні. Вона розроблена всесвітньо відомими консультантами та схвалена нашими міжнародними партнерами. Надалі ми плануємо масштабувати цей досвід і на інші галузі», — коментує Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Консультант проєкту –  Базельський Інститут управління (Швейцарія) проаналізував управлінські процеси дорожнього агентства, служб автомобільних доріг в областях, підпорядкованих підприємств для виявлення потенційних корупційних ризиків. На основі аналізу спільно з керівництвом Укравтодору та експертами Команди підтримки реформ при Укравтодорі розроблено План антикорупційних заходів.

Консультанти проєкту супроводжуватимуть втілення Плану антикорупційних заходів в Укравтодорі до 2023 року.

Серед членів комітету Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, Голова Укравтодору Євген Кузькін, заступник Голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Марк Магалецький,  заступниця Керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко, заступниця Міністра економіки Крістіна Голубицька, заступник Міністра фінансів Олександр Кава, заступниця голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Ірина Кравченко, заступник начальника управління з питань інфраструктури, транспорту та зв’язку − завідуючий відділом з питань наземного транспорту та дорожньої інфраструктури Департаменту з питань інфраструктури та технічного регулювання Секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Грушко.

         Прийняття та реалізація Плану заходів дозволить Укравтодору та ЄБРР перейти до наступної стадії співробітництва в рамках програми кредитування «Дорожні Коридори України» на суму 450 млн. євро та сприятиме подоланню корупційних ризиків в Укравтодорі, запровадивши ефективні механізми функціонування державного сектору.

Довідково

Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та ЄБРР щодо запобігання корупції та сприяння прозорому та ефективному управлінню в державному секторі підписаний 7 жовтня 2020 р. Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Керуючим Директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Основні положення Меморандуму стосуються:

  • впровадження найкращих стандартів корпоративного управління відповідно доКерівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності;
  • створення механізму контролю державних закупівель;
  • запобігання хабарництву та корупції в державному секторі.

Також важливою складовою Меморандуму є запровадження пілотного проекту в Укравтодорі стосовно розробки політик та впровадження належних процедур щодо забезпечення доброчесності та зменшення корупційних ризиків в діяльності Агентства.

 

Файли для завантажування