УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Біля Теребле-Ріцької ГЕС влаштовуємо асфальт по Р-21 Долина – Хуст

Біля Теребле-Ріцької ГЕС влаштовуємо асфальт по Р-21 Долина – Хуст

На маршруті регіонального значення Долина – Хуст тривають роботи з влаштування фінішного шару асфальтного покриття. ЩМА влаштували по правій смузі між селами Противень та Підчумаль, ділянка  км 96+000 – км 98+000. 

Маршрут Р-21 Долина – Хуст проходить через Теребле-Ріцьку гідроелектростанцію, яка розташована в долинах річок Тереблі й Ріки. Це єдина у світі ГЕС, яка працює на двох річках. 

Комплекс звели у 50-х роках минулого століття. Унікальні природні умови дозволили реалізувати незвичайне рішення чеських інженерів. Річки Теребля і Ріка розташовані майже паралельно, але на різній висоті. От цей перепад і вирішили використати: через тунель довжиною 3,7 км вода з басейну Тереблі скидається у басейн Ріки, що значно підвищує потужність водного потоку. Вже після того, як спорудили греблю з'явилося Вільшанське водосховище, яке ще називають Закарпатським морем. 

Теребле-Ріцька ГЕС – це частина потужного енергокомплексу «Бурштинський острів», який діє на території трьох областей – Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської. Його електроенергію також використовують споживачі Угорщини, Словаччини, Польщі й Румунії, з якими межує Закарпаття. 

Теребле-Ріцька ГЕС має свій музей, де можна докладно ознайомитись із процесом виробництва електроенергії. Це найвища ГЕС України, яка є справжнім магнітом індустріального туризму.