УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Буштинський міст: завершені роботи по влаштуванню покриття на всіх прольотах

Буштинський міст: завершені роботи по влаштуванню покриття на всіх прольотах

Роботи на мосту через річку Теребля на км 90+227 дороги Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів у с. Буштино ведуться цілодобово, працює підрядник ШБУ-77. Довжина мосту – 169,04 метри. Основний проїзд – 10,5 метрів і два тротуари по 1,5 метра.

Після гідроізоляції та грунтування всіх прольотів влаштували захисний шар з піщаного асфальтобетону;

  • у нижньому шарі влаштували дрібнозернистий асфальтобетон; 

  • у верхньому шарі – ЩМА 15 мм. 

Щебенево-мастиковий асфальтобетон – штучне покриття, яке складається з мінерального компоненту – щебінь (пісок, мінеральний порошок), також з бітуму та стабілізуючої добавки. Щебінь є структурним каркасом ЩМА (70-80% у загальній масі), а в'яжучий компонент – мастика – заповнює пустоти, доля яких – 20%. 

ЩМА 15 мм застосовується для влаштування дорожнього покриття товщиною 3-5 см. Багаторічна практика та випробування засвідчили ефективність, економічну доцільність та зручність використання даної суміші. Покриття стійке до вологи та морозів, до зношення, має низький рівень стираємості та пошкодження, зокрема шипованою гумою, характеризується підвищеною стійкістю до тріщин і низьким рівнем шуму.        

Роботи, які залишилося провести: 

  • водовідведення дощової води; 

  • влаштування асфальту на тротуарах та під'їздів до споруди; 

  • встановлення деформаційних швів, перильного та бар'єрного огородження;

Міст, історія якого починається у далекому 2004 році, будується у рамках програми президента «Велике будівництво». Служба автомобільних доріг у Закарпатській області відновила роботи на мосту влітку 2020 року. У листопаді плануємо відкрити рух новою переправою.