УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Перший майданчик Weight-in-Motion з'явиться на М-25

Перший майданчик Weight-in-Motion з'явиться на М-25

Готуємося підписати договір про його встановлення на М-25. Дорога веде від українсько-румунського кордону КПП «Соломоново» — Велика Добронь — Яноші, з переходом у М-06.

Що таке Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion, WiM)? 

Це сучасна розумна система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Нині працює шість майданчиків у Київській області. Перші результати моніторингу показали - 25 % всього вантажного транспорту рухається з перевантаженням. 

Як працює WiM?

Моніторинг руху здійснюється на дорогах у режимі реального часу, обладнання монтується у верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

Розміри майданчика 700х450х58 см, його обійти неможливо - комплекс перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 т. Точність зважування під час руху  коливається у межах 2%, в статиці - 0,05%. Майданчик може працювати в температурному діапазоні від -30°С до +40°С, а всі його компоненти захищені від можливих перенапруг.

Фіксація порушень відбувається автоматично, зчитується номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо;

Вплив людського фактору відсутній.

Для чого потрібен WiM?

Надмірне навантаження автотранспорту - одна з головних причин аварійного стану українських, а надто закарпатських доріг. Одна вантажівка масою 24 тонни чинить на дорожнє покриття руйнівний вплив, аналогічний 50 000 легкових автомобілів. У реаліях Закарпатської області транспортування незаконно вирубаної деревини є нагальною проблемою, яку може вирішити система WiM.

У сусідній Угорщині нині найбільша мережа WiM в Європі – 89 майданчиків.

Переглянути розташування майданчиків по всій Україні можна за посиланням: http://bit.ly/wiminbrief