УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Про спільний українсько-словацький проект «Модернізація дорожнього сполучення між Пряшівським самоврядним краєм та Закарпатською областю України»

Про спільний українсько-словацький проект «Модернізація дорожнього сполучення між Пряшівським самоврядним краєм та Закарпатською областю України»

Модернізація дорожнього сполучення між Пряшівським краєм та Закарпатською областю України

PREZAK”,HUSKROUA/1701/LIP/001

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 року № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» та у відповідності до рішення Спільного Моніторингового Комітету від 18 липня 2018 року, спільний українсько-словацький проект «Модернізація дорожнього сполучення між Пряшівським самоврядним краєм та Закарпатською областю України», нагороджений Грантом в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Коротка назва проекту технічної допомоги Європейського Союзу, визначений донором: «PREZAK»,  HUSKROUA/1701/LIP/001

Термін реалізації 01.12.2019 – 30.11.2021

Кошторисна вартість:

  • Загальний бюджет проекту – 4 381 651,93

у тому числі:

  • грант ЄС – 3 732 212, 43 євро, із якого:

      - бюджет для України – 1 859 995,23 євро

      - внесок українського партнера (співфінансування) – 325 014,15 євро

     - загальний бюджет для України – 2 184 696,38 євро

Донор проекту технічної допомоги ЄС – Міністерство Закордонних справ та торгівлі Угорщини

Виконавець проекту – Служба автомобільних доріг Пряшівського самоврядного краю

Реципієнти проекту – Служба автомобільних доріг в Закарпатській області

Основна мета проекту – покращити доступність словацьких та українських прикордонних регіонів, шляхом модернізації дорожнього сполучення та транспортної інфраструктури, безпеки руху, що матиме позитивний вплив на активізацію місцевої економічної діяльності, пов’язаної з транспортом, туризмом, соціальними питаннями та підвищить мобільність осіб, товарів та послуг, що транспортуються.

Очікувані результати:

  • довжина реконструйованої інфраструктури зі словацької сторони становить 8,373 км та 2 мостові об’єкти
  • довжина реконструйованої інфраструктури з боку України становить 11, 57 км та 1 мостовий об’єкт 

Проект включає влаштування двохшарового асфальтобетонного покриття доріг за новими технологіями, зміцнення узбіч, реконструкцію мостів і водостоків, повну модернізацію дорожніх знаків та монтаж дорожнього обладнання, встановлення елементів безпеки – огороджувальні бар’єри, ПВХ-стовпи та розширення бар’єру аварійного захисту.

 

 

Інформаційна довідка

Ділянка автомобільної дороги державного значення Н 13 - Львів-Самбір-Ужгород проходить через села Малий Березний, Мирча та Дубриничі. Початок ділянки, визначений  на км 196+922 у Малому Березному, кінець – км 205+016 у селі Дубриничі. Розрахункова ширина проїжджої частини 7 км.

На цій ділянці дороги практично відсутнє асфальтобетонне покриття, дорога не відповідає технічним характеристикам. Аналогічна ситуація і на автомобільній дорозі Р-53 КПП «Малий Березний-Убля». Дорожнє покриття частково зруйноване, з вибоїнами.

На вказаних ділянках планується посилити конструкцію дорожнього покриття, поглибити існуючі кювети, створити місця для зупинки автомобілів біля пункту пропуску «Малий Березний» та на км 196 автомобільної дороги Львів-Самбір-Ужгород. Дорожні знаки та розмітка будуть оновлені.

Проект також передбачає ремонт залізобетонного мостового переходу через річку Ублянка на км 199+   автомобільної дороги Н 13 – Львів-Самбір-Ужгород.