УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Прикордонна інфраструктура Закарпаття: розповідаємо, які маршрути у роботі

Прикордонна інфраструктура Закарпаття: розповідаємо, які маршрути у роботі

Європа відкривається після карантину і багато хто з українців вже пакує валізи. Для тих, хто планує подорож автомобілем розповідаємо, які дороги і де нині в роботі.   

М-06 Київ-Чоп 

10 км міжнародного маршруту, який веде від Ужгорода до кордону з Угорщиною, відремонтували у рамках капітального ремонту. Ділянка на карті: https://bit.ly/3h7ykXp. Тут виконали заміну перезволожених грунтів, підсилили основу дорожнього одягу та влаштували нижній шар на всій ділянці. Нині тривають роботи з влаштування узбіч та з'їздів. 

Підрядник ШБУ-77 

М-23 Берегове – Виноградів – Велика Копаня

Майже 50 кілометрів маршруту з'єднують місто Берегове та трасу Н-09, ці дороги сходяться у селищі Велика Копаня. Влітку роботи почалися на ділянці від міста Берегове до населеного пункту Вилок, це 20 км. На карті тут: https://bit.ly/3zecHwc

Що зроблено: 

- від фрезерували зношене дорожнє полотно; 

- влаштували шар суміші С9 для вирівнювання профілю; 

- влаштовуємо шар основи 15 см.  

Наступний етап – влаштовуємо вирівнюючий шар крупнозернистого асфальта – 10 см, і фінішний шар – 20 см щебенево-мастикового асфальта.

Підрядник ШБУ-77. 

М-25 КПП «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші з під’їздом на КПП «Косино»  

З відновлення цього 35-кілометрового маршруту в області стартував сезон 2021 року і роботи тут тривають цілодобово. У цій місцевості велика кількість перезволожених грунтів, тому по всій ділянці відбувається заміна земполотна.

Далі знімаємо зношений асфальт – техніка, що фрезерує полотно, працює вже за населеним пунктом Батрадь. Далі влаштовуємо посилену основу дорожнього покриття і вирівнюючий шар. Новий асфальт вже влаштований від селища Яноші до Запсоні. На цьому ж маршруті розташований найбільший шляхопровід області – у Батьово, його довжина 312 метрів. Зараз роботи ведуться на лівій стороні шляхопроводу, на правій вже влаштоване нове покриття. Роботи виконує підрядник  ШБУ-77. 

М-26 Вилок – Неветленфолу – КПП «Дяково» 

На дорозі М-26, що поєднує пункти пропуску на кордонах із Угорщиною та Румунією, відновили дві ділянки, загальною протяжністю 7,7 км. КПП «Вилок» розташований на україно-угорському кордоні, а КПП «Дяково» - на україно-румунському кордоні. У рамках капітального ремонту на ділянці км 5+150 – км 10+700 посилили основу дорожнього одягу та влаштували покриття з крупнозернистого асфальтобетону. У тому числі і під'їзд до КПП «Вилок». Ділянка маршруту км 1+872 – 5+150 відновлена у рамках поточного середнього ремонту. Нині тривають роботи із влаштування лотків, з'їздів, велодоріжки та тротуарів. Роботи виконує підрядник  ШБУ-77. 

Прикордонна інфраструктура буде відновлена по всій мережі доріг у Закарпатській області. У рамках «Великого будівництва» у 2021 році ремонт охопить більше ніж 80 кілометрів.