УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » У Рахівському районі дорожники продовжують укріплювати та будувати підпірні стіни

У Рахівському районі дорожники продовжують укріплювати та будувати підпірні стіни

Зараз найскладніша ділянка на 142 кілометрі автомобільної дороги Н 09  - Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів.Там будуть  470 метрів стіни, яка має захистити дорогу та район від підтоплень. Це доволі складна в роботі частина – пояснюють інженери Служби автомобільних доріг у Закарпатській області. Оскільки і зверху, і знизу понаднормативні укоси, які треба правильно підперти, а уступи понижати до рівня дороги. Працюють оперативно, коли суха погода, адже у дощ все починає осипатись і зсуватись.

І вже завершили найдовшу ділянку – неподалік – між селами Ділове та Луг. Тут  з монолітного бетону звели 826 метрів підпірної стіни, демонтували старе огородження.

Тривають роботи і в селі Кваси. Нагадаємо, у червні 2020 року паводкова хвиля частково зруйнувала стару стіну та розмила ділянку національного автошляху Н-09. Фундамент підпірної стіни влаштований на корінних скельних породах. Глибина залягання фундаменту становить на різних ділянках 1,5 - 2,5м. Висота підпірної стіни 6 метрів. Роботи тут планують завершити в середині жовтня 2021 року.