УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » У верхньому шарі Р-21 Долина – Хуст вся ділянка від Торунського перевалу до Міжгір'я

У верхньому шарі Р-21 Долина – Хуст вся ділянка від Торунського перевалу до Міжгір'я

Дорога Долина – Хуст, що з'єднує Івано-Франківську та Закарпатську області, ремонтується у рамках програми «Велике будівництво». У Закарпатті – це 83 км мальовничого шляху через Торунський перевал, села Сойми та Міжгір'я до самого міста Хуст.   

Закінчили влаштування верхнього шару на ділянці 10-км від межі з Івано-Франківщиною до Міжгір'я, подивитися на карті тут https://bit.ly/2IuXQZj. Всього покриття влаштоване на більш ніж 20 км дороги. 

Роботи у гірській місцевості ускладнюються великою кількістю мостових переходів. Ділянка є рекордною за їх числом – 29 малих і середніх мостів, адже у цій місцевості дорога проходить вздовж річки Торунька. Кропіткі роботи на 5 середніх і 24 маленьких мостах включають у себе зняття верхнього шару, влаштування захисного шару, бетонування та гідроізоляції, і потім асфальтобетонне покриття. Плюс роботи з влаштування габіонів.

Роботи на ділянці почалися у травні 2020 року, за цей час: 

- розчистили кювети та обочини;

- провели розпушення та підготовку до влаштування верхнього шару;

- укріпили основу ЩПС та «холодним ресайклінгом»;

- влаштували вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону, товщина 10 см; 

- влаштували верхній шар щебеново-мастикового асфальтобетону, товщина 5 см.

Підрядник «ПБС». 

Починаємо роботи на наступній ділянці – 19 км від Міжгір'я до с. Противень, до межі Хустського району, ділянка на карті: https://bit.ly/3nicVMN

Той же підрядник проводить підготовчі роботи до поточного середнього ремонту, який запланований на 2021 рік. 

Дорога Р-21 оновлюється на всій довжині, зокрема в Івано-Франківській області вже почалися роботи на двох ділянках, загальною протяжністю 44 км. До кінця року планується здійснити регенерацію старого дорожнього одягу зі зміцненням основи та влаштувати вирівнюючий шар асфальтобетону на ділянці від с.Мислівка до с.Вишків та впорядкувати узбіччя.