УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Укріплюємо підпірні стіни та відновлюємо дорожній одяг. На автодорозі Р 21, що сполучає Закарпаття та Івано-Франківщину продовжуються ремонтні роботи.

Укріплюємо підпірні стіни та відновлюємо дорожній одяг. На автодорозі Р 21, що сполучає Закарпаття та Івано-Франківщину продовжуються ремонтні роботи.

Зараз  підрядник працює на ділянці км 103+400 – км 104+800. Біля сел Нижній Бистрий та Березове.

-  Ліквідовуємо  пучини.  Це заміна перезволожених ґрунтів на стабільну основу. Вона необхідна для того, аби дорожнє покриття витримало навантаження транспорту.

- влаштовуємо низові  і верхові підпірні стіни з габіонів поблизу села Березове. Там гірський потік постійно завдає клопоту місцевим під час сезону дощів та весняної відлиги. Підпірна стіна має 477 метрів  довжини та від 5 до 7 метрів висоти. Аби проблем  із підтопленням, селевими потоками  та розмиванням дороги більше не було – підсилюють стіни габіонами і знизу, і зверху.

 -  відновлюємо дорожній одяг

- проводимо попередню підготовку до фрезування

- проводимо регенерацію конструктивних шарів дорожнього одягу за технологію «холодний ресайклінг». Це світовий досвід укріплення конструктивних шарів дорожнього полотна.

- укладаємо  вирівнюючий шар з крупнозернистого асфальтобетону 

- влаштовуємо  нижній шар крупнозернистого  асфальтобетону  

- влаштовуємо верхній шар ЩМА

Працює підрядна організація «ПБС»

На ділянці працює спецтехніка, виставлені попереджувальні знаки, тому закликаємо водіїв бути уважними та обережними.   

 У рамках президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році всі 83 км траси Долина – Хуст у Закарпатській області будуть відновлені.