Служба автомобільних доріг
у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Увага! Можлива ожеледиця!

Увага! Можлива ожеледиця!

За прогнозами синоптиків, на Закарпатті найближчим часом можливе погіршення погодних умов, може випасти сніг та утворитися ожеледиця на ділянках доріг. Особливо слід бути уважним в умовах руху гірськими перевалами. 

У САД та відповідні служби перебувають в режимі цілодобового чергування. Ми готові до снігопаду, проте нагадуємо водіям, що слід звертати увагу та дотримуватися відповідних до дорожніх умов режимів руху автомобілем.

Для отримання інформації про стан проїзду та оперативного реагування на надзвичайні ситуації на автомобільних дорогах області працює цілодобово гаряча лінія Служби автомобільних доріг Закарпатскої області. Також нагадуємо, що на зимовий період на випадок погіршення погодних умов на автошляхах Закарпаття визначені місця стоянки транспортних засобів, де водії можуть перечекати та уникнути можливих корків на перевалах. 

 Декілька важливих порад під час руху в умовах можливої ожеледиці: 

 

— На слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко. Не робіть різких рухів кермом.

— При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний настил на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.

— При русі на підйом вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, гальмуйте двигуном.

— Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, знижуйте швидкість до мінімуму.

Інфографіка: Джерело