УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області

» Прес-центр » новини » Відновлюємо дорогу до відомих бальнеологічних курортів Шаян та Велятино

Відновлюємо дорогу до відомих бальнеологічних курортів Шаян та Велятино

У рамках президентської програми «Велике будівництво» на дорозі територіального значення Т-07-37 Хуст – Шаян – Вишково стартували ремонтні роботи. Відновлюємо 23-кілометровий маршрут на півдні Закарпатської області.Він з'єднує місто Хуст та селище Буштино, включає також під'їзд до санаторію «Шаян». 

Поточний середній ремонт на об'єкті включає наступні роботи:

- вирубка чагарників, демонтаж старого металевого огородження; 

- фрезерування зношеного покриття – 8 см; 

- влаштування основи з щебенево-піщаної суміші – 8 см;

- регенерація конструктивних шарів дорожнього одягу за технологією «холодний ресайклінг» – 16 см; 

- влаштування вирівнюючого шару з крупнозернистого асфальтобетону – 10 см;

- влаштування верхнього шару з ЩМА – 5 см. 

Також на проїзній частині буде перевлаштована бруківка, із використанням нових матеріалів.

 

Роботи виконує підрядник «ПБС». Вартість – 535 млн 687 тис. грн, фінансування – держбюджет України. 

На ділянці від Хуста до Буштино ремонтуємо 12 мостів. 

Окремий проєкт – будівництво у смт Вишково нового мосту через річку Чорна Тиса, довжиною 323,2 погонних метрів. Розроблений проєкт нового будівництва готується до експертної оцінки. 

Через незадовільний стан покриття дороги Т-07-37, а саме велику колійність, пучини, руйнування краю проїзної частини – інтенсивність руху досить низька – це майже 3 тисячі одиниць на добу. Однак після відновлення покриття цей показник підвищиться вдвічі.

Ремонтуємо під'їзд до оздоровчого курортного комплексу «Шаян», який відомий своїми мінеральними джерелами. «Шаянська» вода, яка б'є з джерел у місцевості Мараморош, здавна була відома своєю цілющою силою. 200 років тому на базі вуглекислих гідрокарбонатних залізистих мінеральних вод з'явилася одна з найстаріших і відомих купалень, яка у 1952 році стала будинком  відпочинку, а згодом – санаторієм.

Термальними водами відомо і селище Велятино. Місцева вода має підвищений вміст йоду та брому, її добувають на глибині близько одного кілометру, температура - 40-60 градусів. У басейни вода вже подається охолодженою до температури людського тіла.

Відновлення маршруту до цієї курортної зони Закарпаття сприятиме розвитку та економічному росту всього регіону. 

У рамках програми «Велике будівництво» у Закарпатській області у 2021 році продовжується відновлення основних маршрутів регіону, плануємо відремонтувати 265 кілометрів. Зокрема на таких основних магістралях як М-06 Київ – Чоп, Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, Р-21 Долина – Хуст та Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів.